11. Olejarski T.

12. Rykała T.

13. Zieliński Ł.

14. Kędziora Ł.

Pierwsza porażka drużyny z Leśniowic w tym sezonie i to na zakończenie rundy jesiennej.  Początek meczu nie zapowiadał , że gospodarze nawiążą  równorzędną walkę  z astrą.  Zawodnicy z rudej huty ograniczali się do przeszkadzania zawodnikom gości i do wybijania piłki z własnego pola karnego.  Tak wyglądała cała pierwsza połowa z tym,  że po jednej z kontr, piłkę w polu karnym przejął  nie pilnowany napastnik hutnika  i po strzale z odległości 11m nie dał szans oszustowi.  natomiast zawodnicy
z Leśniowic zmarnowali w pierwszych 45min. Co najmniej pięć dogodnych sytuacji do strzelenia goli.    druga połowa to w dalszym ciągu przewaga drużyny astry i niemoc strzelecka napastników.

15 min. przed końcem meczu gospodarze przeprowadzili jedną z nielicznych akcji po której strzelili drugą bramkę. dużo nerwowości na boisku wprowadził sędzia główny zawodów karząc zawodników z Leśniowic żółtymi, a w konsekwencji czerwoną kartką, którą ujrzał Dąbrowski Artur. Wygrywa ta drużyna która strzeli więcej goli a nie ta która zagra lepiej. O tym zapomnieli liderzy
z Leśniowic .

Astra mimo porażki zachowała 5 punktów przewagi nad drugą w tabeli drużyną i pewnie usadowiła się w fotelu lidera.

19 października 2008 r.

Astra Leśniowice  - Sokół Dubienka

3 : 1

(3 : 0)

Strzelcy bramek:

12 min. Staniuk

18 min. Olejarski

30 min. Olejarski

15. Skrzypa

Kolejne zwycięstwo lidera z Leśniowic, tym razem nad drużyną z Dubienki. Po 30 min. Praktycznie było już po meczu. Już w 12 min. Prowadzenie dla astry uzyskał młody Staniuk, a w 18 i 30 min. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się bardzo dobrze grający od początku sezonu Olejarski. W drugiej połowie na boisku pojawili się w drużynie gospodarzy rezerwowi i mecz się wyrównał. Goście przeprowadzili kilka groźnych akcji lecz ich strzały były bardzo niecelne. Po jednej z akcji fatalny błąd popełnił broniący w tym meczu mazurek i napastnik z sokoła skierował piłkę do pustej bramki. W końcówce meczu w szeregi lidera z Leśniowic

Wkradło się dużo nerwowości lecz nie przeszkodziło to odnieść pewnego zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 3 do 1.

Data spotkania: 12 października 2008

"Leszkopol" Bezek "Astra" Leśniowice
  0:3

Mecz wygraliśmy walkowerem z powodu braku ważnych badań lekarskich zawodników gospodarzy.

15. Zieliński Ł

Mecz  vice-lidera z liderem zapowiadał duże emocje i tak też było. Astra rozpoczęła w swoim stylu ,od początku spychając rywala do obrony. Gospodarze skupili się na dokładnym wykopywaniu piłki z obrony. Przewaga gości została udokumentowana już w 12 min, kiedy  Olejarski po indywidualnej akcji zdobył bramkę dla Astry. Dwie minuty później Zryw przeprowadził pierwszą akcję i  ku zaskoczeniu wszystkich doprowadził do remisu. W 27 min ponownie na prowadzenie wyszła Astra,  za sprawą Olejarskiego. W 35 min po składnej akcji gości, trzecią bramkę dla Astry zdobył Mołczan. Do przerwy przyjezdni mogli strzelić jeszcze kilka bramek, lecz w dogodnych sytuacjach pudłowali.

Druga połowa rozpoczęła się pod dyktando gospodarzy, a w poczynania zawodników Astry wkradło się dużo nerwowości.  Za sprawą sędziego głównego mecz zrobił się bardzo ostry i nerwowy. Zawodnicy z Gorzkowa widząc postawę gości i decyzję sędziego przystąpili do bardziej energicznych ataków. W 72 min strzelili kontaktowego gola, lecz to wszystko, na co ich było w tym dniu stać.

W końcówce meczu bardzo dobrze spisał się bramkarz Astry  Popielnicki , broniąc w sytuacji sam na sam z zawodnikiem ze Zrywu. Pozycja lidera w dalszym ciągu jest niezagrożona i oby tak dalej.

16.Suszek

Cały mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa to przewaga Astry co udokumentowała zdobyciem dwóch bramek. Poczynania na boisku gospodarzy były całkowicie pod kontrolą gości. Zdobycze bramkowe Astry mogły być o co najmniej 3 bramki wyższe lecz doskonałych sytuacji nie wykorzystali dwukrotnie Mazurek i raz Gap.

W drugiej połowie drużyna z Leśniowic w niczym nie przypominała tych z pierwszej połowy. Zawodnicy Astry poruszali się bardzo ociężale i nie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce. Victoria widząc nieudolność gości zwietrzyła swoją szansę. Gdyby nie dobra postawa bramkarza Astry Popielnickiego wynik mógłby ulec zmianie. Przez całe drugie 45min Astra stworzyła sobie tylko jedną sytuację w której Adrian Dąbrowski podał Staniukowi, który stał na wprost bramkarza na 5m, ten jednak nie potrafił skierować piłki do bramki. Można powiedzieć, że gra Astry była dalece odbiegająca od ideału lecz wynik cieszy. Wreszcie udało się zagrać jak to się mawia w żargonie piłkarskim „na zero z tyłu” – może zaprocentuje to w kolejnych meczach. Czwarty mecz i komplet punktów - brawo Astra!

13.Rykała

Mecz rozpoczął się od zdecydowanej przewagi drużyny gospodarzy lecz ku zaskoczeniu wszystkich bramkę jako pierwsi zdobyli zawodnicy z Kraśniczyna wykorzystując rzut wolny z ok. 25m,stracona bramka jeszcze bardziej podziałała mobilizująco na graczy Astry, którzy ruszyli do śmiałych ataków na bramkę przeciwnika. W 12min karnego na bramkę zamienił Mazurek. W 30min po składnej akcji z lewej strony boiska Jaryniuk zagrał do Wnuka i ten pięknym strzałem z 18m zdobył drugiego gola dla Astry. II połowa w dość wolnym tempie , a gospodarze oddali inicjatywę Tatranowi, z optyczną przewagą gości nic więcej się nie wiązało, a 78min wyjaśniła nam wszystko, otóż na indywidualną akcję zdecydował się Gap który prawą stroną minął dwóch obrońców i posłał piłkę wzdłuż bramki gości, naprzeciw bramki na 3m znalazł się Mazurek, który bez trudu umieścił piłkę w bramce. Gra całego zespołu Astry cieszy i dochodzenia do sytuacji bramkowych z których większa część zostaje wykorzystana może napawać optymizmem.

12.Popielnicki

Kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu zawodników Astry. Od początku meczu przytłaczająca przewaga drużyny gości udokumentowana strzeleniem dwóch bramek. Już w 15 min na listę strzelców jako pierwszy wpisał się Lipiak, który pokonał bramkarza strzałem z ostrego kąta. Jako drugi bramkarza drużyny gospodarzy pokonał w 30min Gap wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. W 35min kontaktowego gola dla gospodarzy strzelił Pastusiak. II połowa to już jedynie ataki zawodników Astry, które raz po raz nękały bramkarza drużyny Spółdzielcy z czego aż 4 ataki zakończyły się powodzeniem i kolejno w 55min Masiuk pokonał bramkarza z najbliższej odległości, następnie w 60min Olejarski strzałem głową z 11m. W 70min Mołczan pokonał bramkarza w akcji sam na sam i na zakończenie meczu w 89 minucie meczu gola zdobył Mazurek. Ostatnie dwie bramki w dużej mierze to zasługa  środkowego pomocnika Olejarskiego, który „obsłużył” kolegów prostopadłymi podaniami.

11.Gap

Inauguracja nowego sezonu dla Astry okazała się bardzo udana. Na zakończenie wakacji gospodarze strzelili dziesięć bramek przy czym tracąc tylko jedną. Worek z bramkami rozwiązał już w 7min Lipiak, dwie minuty później podwyższył Wnuk. W 20min po faulu na Wnuku w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił ponownie Lipiak. W 22min po faulu Masiuka na napastniku gości w polu karnym sędzia wskazał na „wapno”. Bardzo dobrze spisał się debiutujący w bramce Astry Popielnicki, który wyczuł zamiary strzelającego i pewnie rzucając się obronił strzał. W 30min wspaniałą bramkę zdobył Olejarski lobując z około 60 metrów bramkarza drużyny Hutnika. II połowa to dominacja gospodarzy, którą udokumentowali zdobyciem, aż sześciu goli. Na listę strzelców ponownie wpisał się debiutant w Astrze, Olejarski. Po przerwie na boisku pojawił się także Domański, który zdobył dwie kolejne bramki w 57min i 62min. W 78min na listę strzelców wpisał się Gap, a ostatnią bramkę dla gospodarzy w  82min strzelił Mazurek. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale brak koncentracji przy takiej przewadze przeszkodził zawodnikom Astry.

13.Wnuk S.

Mecz lidera z vice liderem wzbudzał duże zainteresowanie wśród kibiców. Na boisko w Kraśniczynie przybyło kibiców miejscowej drużyny jak i też drużyny gości. W niedziele na boisku w Kraśniczynie drużyna Astry Leśniowice poniosła porażkę 6:3 w meczu z Tatranem. Pierwszą bramkę goście stracili już w 2min meczu. Piłkarze z Leśniowic szybko rzucili się do odrabiania strat i już w 4min po strzale Olejarskiego doprowadzili do wyrównania w 12min w zamieszaniu  podbramkowym najwięcej zimnej krwi zachował Olejarski i podwyższył na 2:1 dla Astry. Na 7min przed końcem I-szej połowy w zamieszaniu pod bramką Popielnickiego napastnik gospodarzy strzałem z 5m doprowadził do wyrównania. Na samym początku drugiej połowy zespół z Kraśniczyna zdobył bramkę i wyszedł na prowadzenie. W 57min po zagraniu piłki ręką przez obrońcę gospodarzy sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Lipiak. W 63 i 66 min meczu dwóch doskonałych sytuacji  nie wykorzystał Mazurek. Wraz z upływającymi minutami upływały siły z zawodników Astry co skrupulatne wykorzystali zawodnicy gospodarzy kolejno zdobywając Astry bramki i odnieśli pewne zwycięstwo zbliżając się do lidera na punkt.

13.Domański T.

Inauguracja rundy wiosennej dla drużyny z Leśniowic to kompletny blamanż o którym powinni jak najszybciej zapomnieć. Na boisku w Dubience istniała tylko jedna drużyna i był to Hutnik , który miał za przeciwników statystów z Leśniowic. Na plus dla Astry można zaliczyć tylko grę między 20 a 30 min, gdzie strzelili dwie bramki i wydawało się że następne to tylko kwestia czasu, lecz następne bramki strzelali tylko gospodarze.

15.Suszek D.

Astra po „falstarcie” na inauguracje rundy wiosennej w drugim meczu odniosła przekonywujące zwycięstwo nad drużyną z Siedliszcza 4:1. Już w 12 min meczu po długim wrzucie z autu Adriana Dąbrowskiego na głowę Wnuka i było 1:0 dla gospodarzy. W 27 min rzut wolny z około30 m wykonuje Artur Dąbrowski i bezpośrednim strzałem zdobywa drugiego gola dla Astry w ostatnich 10 min pierwszej połowy do głosu dochodzą goście i udokumentowują swoją przewagę strzeleniem bramki. II połowa toczyła się z lekką przewagą Astry, którą przypieczętowali strzeleniem dwóch bramek. Na 3:1 w 65 min podwyższył pięknym strzałem z 16 m Lipiak, a w 77 min wynik meczu na 4:1 ustalił strzałem głową Masiuk.

15.Wnuk S.

Celem drużyny z Leśniowic w starciu z beniaminkiem były 3pkt. Mecz mógł się podobać, ponieważ obie drużyny stworzyły wiele dogodnych sytuacji do strzelenia goli. Jednak Astrze zbrakło piłkarskiego szczęścia, szczególnie w pierwszej połowie kiedy mogliśmy uzyskać zdecydowaną przewagę w zdobyczach bramkowych.

W 17min po błędzie bramkarza gospodarzy bramkę strzelił Lipiak. Drużyna Astry bardzo krótko cieszyła się z prowadzenia bo już 3 min później był remis. W 29 min plasowanym strzałem z 17m Staniuk ponownie wyprowadził gości na prowadzenie. I to na nic się zdało bo w 37min bramkarz Astry popełnił błąd, znowu był remis. Po przerwie w 50min oko w oko z bramkarzem z Orchówka stanął Olejarski i było 3:2 dla gości. Nadeszła 75min meczu i w polu karnym nieodpowiedzialnie zachował się Jaryniuk  faulując napastnika z Orchówka sędzia bez namysłu podyktował karnego którego na gola zamienił zawodnik gospodarzy. Mecz wiec zakończył się remisem  3;3.